Pomoc drogowa A2

Pomoc drogowa A2

Pomoc drogowa na trasie A2 to jeden z naszych zakresów działalności. Autostrada A2 to trasa, która biegnie z zachodu na wschód przez środkową Polskę, od granicy polsko-niemieckiej we Frankfurcie nad Odrą, gdzie łączy się z niemiecką autostradą A12 przez Poznań i Łódź do Warszawy. Autostrada jest częścią europejskiej trasy E30, łączącej Berlin i Moskwę. Od 4 czerwca 2014 roku, drogę oficjalnie nazywamy Autostradą Wolności. Nazwę nadano uroczyście w 25. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce.

Zgodnie z obecnymi planami, A2 będzie stopniowo rozszerzać się na wschód od Warszawy, aż do granicy polsko-białoruskiej w Terespolu/Brześciu, gdzie połączy się z autostradą M1. Pierwszy fragment tego odcinka o długości 21 kilometrów ma ominąć Mińsk Mazowiecki, który otwarto w sierpniu 2012 r. Drugi odcinek o długości 14,6 km, między Mińskiem Mazowieckim a Warszawą, zostanie ukończony w 2020 roku. Część między Mińskiem Mazowieckim a granicą (133 kilometry) zostanie ukończona po 2020 roku. Dokładny harmonogram będzie zależeć od decyzji o finansowaniu przez rząd.

Autostrada A2 pomoc drogowa

Autostrada A2 pomoc drogowa

Autostrada A2 to jedna z najważniejszych tras w Polsce, dlatego pomoc drogowa ma tu często dużo pracy. Wystarczy wymienić takie sytuacje, jak awaria układu hamulcowego, zwarcie instalacji elektrycznej, defekty skrzyni biegów, uszkodzone koła czy zatarty silnik. Tego typu sytuacje i usterki potrafią definitywnie wykluczyć nas z podróży. Ale co zrobić, gdy znajdujemy się na jednokierunkowej drodze szybkiego ruchu, z dala od pierwszego zjazdu z autostrady? Niezbędna jest pomoc specjalistów z odpowiednim sprzętem. Niezbędny jest telefon do Dizpol Transport. Wystarczy wykręcić nasz numer, poinformować o awarii i wskazać nam miejsce zdarzenia. Przyjedziemy najszybciej, jak tylko się da, by wyratować Cię z opresji!

Pomoc drogowa autostrada A2

Pomoc drogowa na autostradzie A2 często przydaje się również w przypadkach nie tylko losowych, ale wynikających z roztargnienia czy nieuwagi. Takim przykładem jest sytuacja, w której do baku wlaliśmy niewłaściwe paliwo i auto po kilku kilometrach stanęło i odmówiło posłuszeństwa. Jeśli więc utknęliście na drodze, prosimy o niezwłoczny telefon pod numer: (+48) 721 477 569. Tyczy się to oczywiście wszystkich typów awarii auta. Jeśli więc pomoc drogowa A2 będzie Ci potrzebna, nie wahaj się, tylko wybierz nasz numer i zadzwoń po lawetę.