Pomoc drogowa S3

Pomoc drogowa S3

Pomoc drogowa na trasie S3 jest często jedynym wyjściem z opresji. Różne zdarzenia losowe mogą spowodować, że zatrzymamy się w miejscu bez możliwości zjazdu z tej ekspresowej trasy czy też nawet bez opcji zjazdu na zatoczkę lub na tak zwane Miejsce Obsługi Podróżnych, czyli MOP. Takie sytuacje są bez wątpienia przykre i stresujące dla właściciela auta, które uległo awarii. Ale to również ogromne zagrożenie wobec innych użytkowników drogi, dlatego niesprawny pojazd należy jak najszybciej zabrać w bezpieczne miejsce. Znamy wiele przypadków – awaria układu hamulcowego, skrzyni biegów, awaria elektroniki… Często wyjeżdżaliśmy też do kierowców, którym pękła opona, a w bagażniku nie mieli zapasowego koła. Był też przypadek, gdy prawdopodobnie kamień rozbił przednią szybę i dalsza jazda nie mogła być kontynuowana. W takich przypadkach kierowcy wpisywali w wyszukiwarce internetowej hasło Laweta Gorzów Wlkp i dzwonili po naszą pomoc.

Pomoc drogowa droga S3

Wiecie już Państwo, że pomoc drogowa na drodze S3 w postaci naszej firmy Dizpol Transport jest do Waszej dyspozycji. Warto jednakże napisać kilka słów o samej trasie, która znacznie przyczyniła się do poprawy jakości i szybkości transportu w zachodniej Polsce. Droga przebiega przez województwa: zachodniopomorskie, lubuskie oraz dolnośląskie. Jej planowana długość całkowita wynosi niemal 500 kilometrów i wytyczona jest ze Świnoujścia do Lubawki. Jest ona fragmentem międzynarodowej drogi E65, która leży w transeuropejskim korytarzu transportowym. S3 powstawała etapami, a dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego i okolic najważniejszy był fragment do Szczecina oraz do Międzyrzecza w kierunku Zielonej Góry i dalej województwa dolnośląskiego.

Pomoc drogowa droga S3

37-kilometrowy odcinek trasy S3, łączący Gorzów z Międzyrzeczem wykonały dwie firmy: konsorcjum, na czele którego stało Mota-Engil oraz Strabag. Pierwsza firma zbudowała odcinek z Gorzowa do Skwierzyny. 18 km drogi kosztowało 336 mln zł. Strabag z kolei za 425 mln zł pociągnął drogę od Skwierzyny do Międzyrzecza. Budowany odcinek jest o tyle istotny, iż pozwolił połączyć Gorzów z autostradą A2. Na odcinku Gorzów-Międzyrzecz droga ekspresowa S-3 biegnie niemal w całości przez lasy i pola, omija znajdujące się po drodze miejscowości. Droga łączy obwodnice Międzyrzecza i Gorzowa.

S3 to nowoczesna trasa, na której ruch odbywa się bezkolizyjnie. Drogowcy wybudowali dwie dwupasmowe jezdnie. By dostać się na ekspresówkę, trzeba skorzystać z jednego z sześciu węzłów drogowych. Ponieważ trasa przebiega przez cenne przyrodniczo tereny, zbudowano tam wiele ekologicznych zabezpieczeń, jak przejścia dla zwierząt i siatki zabezpieczające dla nietoperzy. Wszystko to sprawia, że ten odcinek S3 należy do najkosztowniejszych. Na odcinku S3 Gorzów-Międzyrzecz zbudowano 18 wiaduktów i 5 mostów. Na trasie znalazło się 17 przejść dla zwierząt i 7 km ekranów zabezpieczających dla nietoperzy i ptaków. Ekspresówka przecięła rurociąg „Przyjaźń” i gazociąg jamalski.

Jeśli pomoc drogowa S3 stanie się koniecznością, dzwońcie Państwo niezwłocznie na nasz numer kontaktowy: (+48) 721 477 569.